Strona domowa
Spotkanie opłatkowe dla seniorów w Gminie Gręboszów Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Administrator   
06.01.2015.
Stowarzyszenie Wiedzieć Więcej działające w powiecie dąbrowskim podjęło się organizacji kolejnego ważnego wydarzenia. Tym
 razem skierowane było dla osób starszych mieszkających na terenie gminy Gręboszów. 4 stycznia 2015 roku w Domu Weselnym w Woli Żelichowskiej miało miejsce spotkanie opłatkowe dla seniorów. Organizacji wydarzenia podjęło się Stowarzyszenie Wiedzieć Więcej wraz lokalnymi działaczkami społecznymi.
Inspiracją były podobne spotkania opłatkowe odbywające się corocznie na terenie gminy Szczucin i których współorganizatorami są również członkowie stowarzyszenia. Przygotowania do wigilii trwały od końca listopada. Organizatorzy włożyli mnóstwo pracy i wysiłku, aby to wydarzenie mogło się odbyć – mimo wielu trudności. Stowarzyszenie od lat promuje ideę obywatelskości i integracji społecznej szczególnie wśród młodych ludzi. Tym razem, zarówno to wydarzenie jak i poprzednie, jakim była debata kandydatów na burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej, skierowane zostały dla wszystkich, szczególnie starszych. Spotkanie rozpoczęło się od powitania gości. „Celem spotkania opłatkowego jest świętowanie ważnego dla chrześcijan wydarzenia oraz integracja społeczności lokalnej” – mówił prezes stowarzyszenia Marek Mosio. Następnie głos zabrali współorganizatorzy wydarzenia w osobie Doroty Lizak oraz przedstawiciel Urzędu Gminy Grzegorz Kilian. Wszyscy złożyli sobie życzenia łamiąc się białym kawałkiem chleba. Na stole pojawił się wigilijny barszcz z uszkami oraz tradycyjny bigos. Czas umilało także wspólne kolędowanie. Nie brakowało chwil wzruszenia i wdzięczności, którą okazywali seniorzy obecni na sali. „Starszym powinno się poświęcać więcej uwagi”, mówił w przerwie Marek Mosio i ze strony stowarzyszenia padła propozycja powołania lokalnego gminnego Klubu Seniora. Miałby on skupiać wszystkich, którzy częściej chcieliby się spotykać czy organizować wydarzenia. „W wyniku przygotowań oraz podczas wydarzenia padły już dwa pomysły na powołanie lokalnych stowarzyszeń, to ważna rzecz dla naszej organizacji, która stara się tworzyć społeczeństwo obywatelskie, jednak musimy poczekać, co ostatecznie wyniknie” – mówił Krzysztof Kupiec, młody społecznik ze Szczucina i jeden z liderów stowarzyszenia. Przybyli goście okazywali wielką wdzięczność za zaproszenie i za stworzenie możliwości do spotkania. Szczególnie widoczne było to w stosunku do współorganizatorek, lokalnych działaczek, które włożyły w to mnóstwo wysiłku, a bez których to wydarzenie by się nie odbyło. Organizatorzy liczą, że to nie ostatnia tego typu inicjatywa. Justyna Żurawska
Zmieniony ( 22.01.2015. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Znane osoby o WW - Migawki

"Chcę pogratulować Państwu decyzji o zaangażowaniu się w budowę społeczeństwa obywatelskiego w Polsce. Utworzenie stowarzyszenia "Wiedzieć Więcej" wymagało dużego nakładu pracy i energii. Cieszę się że macie Państwo dalsze ambitne plany i że postanowiliście poświęcić swój czas działalności społecznej."

 

Zbigniew Ziobro

europoseł

 

Krótko o nas

Minęło już ponad 20 lat od momentu odzyskania przez Polskę pełnej suwerenności. Przez te lata w naszym kraju zaszło wiele zmian, są to w większości zmiany na lepsze. Poszerzyła się wiedza i świadomość obywatelska Polaków, którzy wychodzili z cienia i szarości komunizmu. Wolność słowa i wypowiedzi pozwala na wyrażanie swoich opinii, przekazywania wiedzy innym i działania na rzecz społeczeństwa, nie tylko urzędowo i pod przymusem ale przede wszystkim poprzez stowarzyszanie się w różnych formach organizacji obywatelskiej. Wielu z nas odczuwa potrzebę służby publicznej. Wśród nich jesteśmy my. Młodzież z Liceum z Dąbrowy Tarnowskiej. Chcemy poszerzać swoją wiedzę dotyczącą życia społecznego, ale także naszym celem jest aby wiedza ta dostępna była dla wszystkich zainteresowanych dlatego też powołaliśmy Stowarzyszenie „Wiedzieć Więcej”, jako przedsięwzięcie obywatelskie do którego przyłączenia zachęcamy.

Wiedzieć Więcej Facebook

">