Strona domowa
Debata kandydatów na burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Administrator   
13.11.2014.

Stowarzyszenie Wiedzieć Więcej, zajmujące się uświadamianiem społecznym mieszkańców

 

 oraz budową silnego społeczeństwa obywatelskiego, postanowiło wyjść naprzeciw oczekiwaniom obywateli i zorganizowało debatę wszystkich, ubiegających się o stanowisko burmistrza. Całość rozpoczęła się od przedstawienia uczestników. Było ich pięciu z różnych komitetów wyborczych: Andrzej Buśko KWW Andrzej Buśko Alternatywa dla Dąbrowy, Sławomir Gąsiorowski KWW mgr Sławomir Gąsiorowski – prawnik, Krzysztof Kaczmarski KWW Niezależni Powiśle Dąbrowskie, Wiesław Krajewski KW Prawo i Sprawiedliwość oraz Stanisław Początek KWW Wspólnota Samorządu Powiśla Dąbrowskiego.

Oglądaj debatę - tutaj!  


Całość rozpoczęła się od przedstawienia uczestników. Było ich pięciu z różnych komitetów wyborczych: Andrzej Buśko KWW Andrzej Buśko Alternatywa dla Dąbrowy, Sławomir Gąsiorowski KWW mgr Sławomir Gąsiorowski – prawnik, Krzysztof Kaczmarski KWW Niezależni Powiśle Dąbrowskie, Wiesław Krajewski KW Prawo i Sprawiedliwość oraz Stanisław Początek KWW Wspólnota Samorządu Powiśla Dąbrowskiego. Na wstępie prowadzący podkreślił bezstronność spotkania – stowarzyszenie Wiedzieć Więcej dołożyło wszelkich starań, aby debata odbywała się w sposób uczciwy, rzetelny, aktywizując mieszkańców do zapoznania się z sylwetkami kandydatów – mówił prowadzący spotkanie Dariusz Skrzyniarz. Pierwsza część składała się z pytań do kandydatów od prowadzącego. Początkowy moduł dotyczył pracy i bezrobocia. Kandydaci przedstawiali swoje pomysły na aktywizację zawodową oraz tworzenie miejsc pracy. Była przytaczana sprawa wykorzystania powstałej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Wszyscy kandydaci zgodni byli, że na terenie gminy powinny powstawać nowe miejsca pracy. Drugi moduł nosił nazwę Edukacja i kultura. Tutaj wspomniany został problem zmniejszenia ilości rodzących się dzieci. Kandydaci przedstawiali swoje poglądy dotyczące oświaty, a także oferty kulturowej dla mieszkańców. Trzeci moduł dotyczył infrastruktury oraz rozwoju miasta w przyszłych 10 latach. Kandydaci przytaczali swoje pomysły na poprawę drogową, przy tej okazji pojawił się temat obwodnicy miasta. Po krótkiej przerwie pytania zadawali kandydaci do kandydatów. Na odpowiedź każdy z nich miał pięć minut. Następnie publiczność przystąpiła do przepytywania poszczególnych członków dyskusji. Pytania zazwyczaj były konkretne, dotyczące danej sprawy. Na samym końcu, wychodząc oczekiwaniom publiczności kandydaci w czasie jednej minuty mieli okazję, aby się jeszcze raz zaprezentować i zareklamować. Sala w której odbyła się debata, wypełniona została po brzegi. Liczba uczestników przerosła oczekiwania organizatorów, jednak spora część z nich wytrwale przysłuchiwała się sporom dotyczącym wizji Dąbrowy Tarnowskiej na stojąco. Ewenementem i dużym wyzwaniem organizacyjnym była również transmisja na żywo za pośrednictwem Internetu, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Obecnie zapis wideo debaty w wysokiej jakości (poza tym, który dostępny był od razu po zakończeniu debaty) dostępny jest na stronie wwww.poznajburmistrza.pl oraz na kanale youtube Stowarzyszenia Wiedzieć Więcej. Jako organizatorzy serdecznie dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie na debatę oraz liczymy, że przyniesie ona zamierzony cel i pomoże mieszkańcom w wyborze swojego kandydata na burmistrza, a przede wszystkim, że przyczyni się do wzrostu frekwencji w wyborach. Już teraz wszystkich Państwa zapraszamy, aby 16.11 udać się do urn, bowiem: "To Twój głos zdecyduje o Twojej przyszłości!"
Zmieniony ( 13.11.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Znane osoby o WW - Migawki

"Chcę pogratulować Państwu decyzji o zaangażowaniu się w budowę społeczeństwa obywatelskiego w Polsce. Utworzenie stowarzyszenia "Wiedzieć Więcej" wymagało dużego nakładu pracy i energii. Cieszę się że macie Państwo dalsze ambitne plany i że postanowiliście poświęcić swój czas działalności społecznej."

 

Zbigniew Ziobro

europoseł

 

Krótko o nas

Minęło już ponad 20 lat od momentu odzyskania przez Polskę pełnej suwerenności. Przez te lata w naszym kraju zaszło wiele zmian, są to w większości zmiany na lepsze. Poszerzyła się wiedza i świadomość obywatelska Polaków, którzy wychodzili z cienia i szarości komunizmu. Wolność słowa i wypowiedzi pozwala na wyrażanie swoich opinii, przekazywania wiedzy innym i działania na rzecz społeczeństwa, nie tylko urzędowo i pod przymusem ale przede wszystkim poprzez stowarzyszanie się w różnych formach organizacji obywatelskiej. Wielu z nas odczuwa potrzebę służby publicznej. Wśród nich jesteśmy my. Młodzież z Liceum z Dąbrowy Tarnowskiej. Chcemy poszerzać swoją wiedzę dotyczącą życia społecznego, ale także naszym celem jest aby wiedza ta dostępna była dla wszystkich zainteresowanych dlatego też powołaliśmy Stowarzyszenie „Wiedzieć Więcej”, jako przedsięwzięcie obywatelskie do którego przyłączenia zachęcamy.

Wiedzieć Więcej Facebook

">