Strona domowa
Konkurs z okazji 25-lecia Rzeczypospolitej Polski Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Administrator   
10.05.2014.

„Wolność to nasze pokolenie”- konkurs na temat 25-lecia wolności RP

Po raz kolejny działające w Dąbrowie Tarnowskiej stowarzyszenie Wiedzieć Więcej organizuje konkurs dla młodzieży. Tym razem tematem są wydarzenia z minionego 25-lecia. W okresie 1989-2014 wykształciło się nowe pokolenie młodych Polaków, urodzonych i dorastających w wolnej Polsce. Do takiej grupy adresowany jest ten projekt.  

Konkurs skierowaliśmy do młodych ludzi we wszystkich etapach edukacji szkolnej na terenie Powiatu Dąbrowskiego:

-KONKURS PLASTYCZNY. Dla uczniów szkół podstawowych klas 3-6. Młody uczestnik powinien odpowiedzieć sobie na pytanie: Co kojarzy mu się z minionym 25-leciem? Wydarzenie, postać, inwestycja, budowlana itd. Prace mogą zostać wykonane w dowolny sposób, dowolną techniką. Uczestników zgłaszać mogą zarówno rodzice jak również szkoły.

-KONKURS WIEDZY. Dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Pierwszy etap składać będzie się z pytań zamkniętych, na które będą odpowiadali uczniowie w szkołach. W drugim etapie najlepsi zmierzą się z pytaniami otwartymi i zamkniętymi.

Do współpracy i wzięcia udziały zapraszamy szkoły, dyrektorów, nauczycieli, rodziców oraz oczywiście uczniów. Warto pamiętać najnowszą historię! Uczestnicy wezmą również udział w terenowej lekcji historycznej.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Starosta Dąbrowski oraz Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej.

Patronat medialny sprawuje: portal E-kurier Dąbrowski a także miesięcznik Powiśle Dąbrowskie.

Opiekę merytoryczną nad konkursem plastycznym objął Dąbrowski Dom Kultury.

Kalendarz konkursu:

- 29 maja I etap konkursu wiedzy w szkołach,

- 30 maja, przesłanie wyników do stowarzyszenia,

- Do 30 zgłoszenie uczestników konkursu plastycznego,

- 10 czerwca II etap konkursu wiedzy,

- Do 6 czerwca możliwość oddawania prac plastycznych,

Regulamin konkursu tutaj.

Plakat wydarzenia tutaj.

  

Zmieniony ( 10.05.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Znane osoby o WW - Migawki

"Pomysł który zrodził się w Dąbrowie Tarnowskiej jest ewenementem. Stworzenie młodzieżowego stowarzyszenia które zajmuje się pogłębianiem wiedzy i świadomości obywatelskiej, jest niewątpliwie nowością. Dotychczas nie miałem sposobności spotkać się z tego typu pomysłem i inicjatywą młodych, tym bardziej, iż projekt jest realizowany rzetelnie, sumiennie i naprawdę może się podobać. Wierzę że w innym miejscowościach powstawać będą podobne inicjatywy. "

 

Piotr Sak

Radny Sejmiku woj. małopolskiego

 

Krótko o nas

Minęło już ponad 20 lat od momentu odzyskania przez Polskę pełnej suwerenności. Przez te lata w naszym kraju zaszło wiele zmian, są to w większości zmiany na lepsze. Poszerzyła się wiedza i świadomość obywatelska Polaków, którzy wychodzili z cienia i szarości komunizmu. Wolność słowa i wypowiedzi pozwala na wyrażanie swoich opinii, przekazywania wiedzy innym i działania na rzecz społeczeństwa, nie tylko urzędowo i pod przymusem ale przede wszystkim poprzez stowarzyszanie się w różnych formach organizacji obywatelskiej. Wielu z nas odczuwa potrzebę służby publicznej. Wśród nich jesteśmy my. Młodzież z Liceum z Dąbrowy Tarnowskiej. Chcemy poszerzać swoją wiedzę dotyczącą życia społecznego, ale także naszym celem jest aby wiedza ta dostępna była dla wszystkich zainteresowanych dlatego też powołaliśmy Stowarzyszenie „Wiedzieć Więcej”, jako przedsięwzięcie obywatelskie do którego przyłączenia zachęcamy.

Wiedzieć Więcej Facebook

">