Konkurs z okazji 25-lecia Rzeczypospolitej Polski Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
10.05.2014.

„Wolność to nasze pokolenie”- konkurs na temat 25-lecia wolności RP

Po raz kolejny działające w Dąbrowie Tarnowskiej stowarzyszenie Wiedzieć Więcej organizuje konkurs dla młodzieży. Tym razem tematem są wydarzenia z minionego 25-lecia. W okresie 1989-2014 wykształciło się nowe pokolenie młodych Polaków, urodzonych i dorastających w wolnej Polsce. Do takiej grupy adresowany jest ten projekt.

Konkurs skierowaliśmy do młodych ludzi we wszystkich etapach edukacji szkolnej na terenie Powiatu Dąbrowskiego:

-KONKURS PLASTYCZNY. Dla uczniów szkół podstawowych klas 3-6. Młody uczestnik powinien odpowiedzieć sobie na pytanie: Co kojarzy mu się z minionym 25-leciem? Wydarzenie, postać, inwestycja, budowlana itd. Prace mogą zostać wykonane w dowolny sposób, dowolną techniką. Uczestników zgłaszać mogą zarówno rodzice jak również szkoły.

-KONKURS WIEDZY. Dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Pierwszy etap składać będzie się z pytań zamkniętych, na które będą odpowiadali uczniowie w szkołach. W drugim etapie najlepsi zmierzą się z pytaniami otwartymi i zamkniętymi.

Do współpracy i wzięcia udziały zapraszamy szkoły, dyrektorów, nauczycieli, rodziców oraz oczywiście uczniów. Warto pamiętać najnowszą historię! Uczestnicy wezmą również udział w terenowej lekcji historycznej.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Starosta Dąbrowski oraz Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej.

Patronat medialny sprawuje: portal E-kurier Dąbrowski a także miesięcznik Powiśle Dąbrowskie.

Opiekę merytoryczną nad konkursem plastycznym objął Dąbrowski Dom Kultury.

Kalendarz konkursu:

- 29 maja I etap konkursu wiedzy w szkołach,

- 30 maja, przesłanie wyników do stowarzyszenia,

- Do 30 zgłoszenie uczestników konkursu plastycznego,

- 10 czerwca II etap konkursu wiedzy,

- Do 6 czerwca możliwość oddawania prac plastycznych,

Regulamin konkursu tutaj.

Plakat wydarzenia tutaj.

Zmieniony ( 10.05.2014. )