Strona domowa
Konkurs wiedzy o PE i prawach obywatela UE Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Administrator   
30.04.2013.

Stowarzyszenie „Wiedzieć Więcej”, którego celem statutowym jest między innymi promowanie wiedzy obywatelskiej i uczestniczącego typu kultury politycznej organizuje konkurs wiedzy o Parlamencie Europejskim i prawach obywatela Unii Europejskiej skierowany dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa małopolskiego w okresie maj – czerwiec 2013.

Idea konkursu związana jest upowszechnianiem wiedzy o instytucjach Unii Europejskiej oraz prawach wynikających z członkostwa w UE.

 

Organizując konkurs chcemy również zwrócić uwagę na współczesne problemy, które dotykają zjednoczoną Europę oraz zainicjować refleksję nad możliwościami ich rozwiązania. Konkurs składa się z dwóch etapów:

* I etap – ma formę testu wiedzy o UE i PE i odbywa się w zainteresowanych szkołach,

* II etap – to esej na temat współczesnych problemów UE i propozycje ich rozwiązania.

Patronat honorowy nad konkursem objął Pan Zbigniew Ziobro – Poseł do Parlamentu Europejskiego, który jest także fundatorem głównych naród to jest wyjazdu do Brukseli do siedziby PE dla trzech laureatów, patronat honorowy nad konkursem objął również dr hab. Dariusz Niedźwiedzki – Dyrektor Instytutu Europeistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, zaś patronat merytoryczny pracownicy naukowi tegoż Instytutu oraz Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Krakowie.

KALENDARZ KONKURSU

- Zgłaszanie uczestników do 10 maja 2013 r.

17 maja 2013 r. odbywa się pierwszy, szkolny etap konkursu.

5 czerwca 2013 r. upływa termin składania prac na drugi etap konkursu .

- 19 czerwca 2013 r. na stronie Stowarzyszenia ogłoszone zostaną wyniki II etapu oraz lista laureatów konkursu.

- 21 czerwca w Biurze Posła do Parlamentu Europejskiego Zbigniewa Ziobry w Krakowie odbędzie się wręczenie nagród. Wyjazd do Brukseli planowany jest na przełomie czerwca i lipca.

Jednocześnie Stowarzyszenie „Wiedzieć Więcej” organizuje konkurs o podobnej tematyce dla uczniów szkół gimnazjalnych w Powiecie Dąbrowskim. Patronat honorowy nad konkursem objął Pan Zbigniew Ziobro – Poseł do Parlamentu Europejskiego, który jest także fundatorem głównej nagrody to jest wyjazdu do Brukseli do siedziby PE dla laureata konkursu, patronat honorowy nad konkursem objął również Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, który jest fundatorem nagród rzeczowych.

Konkurs jest dwuetapowy:

- pierwszy etap – szkolny – odbędzie się w dniu 17 maja 2013r. w poszczególnych szkołach zainteresowanych udziałem w konkursie i będzie miał formę indywidualnego testu złożonego z 30 pytań. Ogłoszenie wyników tego etapu nastąpi 22 maja 2013r. Do II etapu zakwalifikowanych zostanie 10 uczestników z najwyższym wynikiem.

drugi etap – powiatowy – polega na przygotowaniu wystąpienia parlamentarnego dotyczącego aktualnych problemów Unii Europejskiej w świetle prac Parlamentu Europejskiego.

Zgłaszanie kandydatów przez zainteresowane szkoły odbywa się według zasad określonych w regulaminie konkursu, który został przekazany do szkół, a termin upływa 10 maja br.

 
« poprzedni artykuł

Znane osoby o WW - Migawki

"Chcę pogratulować Państwu decyzji o zaangażowaniu się w budowę społeczeństwa obywatelskiego w Polsce. Utworzenie stowarzyszenia "Wiedzieć Więcej" wymagało dużego nakładu pracy i energii. Cieszę się że macie Państwo dalsze ambitne plany i że postanowiliście poświęcić swój czas działalności społecznej."

 

Zbigniew Ziobro

europoseł

 

Krótko o nas

Minęło już ponad 20 lat od momentu odzyskania przez Polskę pełnej suwerenności. Przez te lata w naszym kraju zaszło wiele zmian, są to w większości zmiany na lepsze. Poszerzyła się wiedza i świadomość obywatelska Polaków, którzy wychodzili z cienia i szarości komunizmu. Wolność słowa i wypowiedzi pozwala na wyrażanie swoich opinii, przekazywania wiedzy innym i działania na rzecz społeczeństwa, nie tylko urzędowo i pod przymusem ale przede wszystkim poprzez stowarzyszanie się w różnych formach organizacji obywatelskiej. Wielu z nas odczuwa potrzebę służby publicznej. Wśród nich jesteśmy my. Młodzież z Liceum z Dąbrowy Tarnowskiej. Chcemy poszerzać swoją wiedzę dotyczącą życia społecznego, ale także naszym celem jest aby wiedza ta dostępna była dla wszystkich zainteresowanych dlatego też powołaliśmy Stowarzyszenie „Wiedzieć Więcej”, jako przedsięwzięcie obywatelskie do którego przyłączenia zachęcamy.

Wiedzieć Więcej Facebook

">