Strona domowa
Debata w Dąbrowie Tarnowskiej
Autor: Marek   
26.09.2011.

Debatę przedwyborczą mamy już za sobą. W DDK zgromadziło się wiele znakomitości naszej polityki. W debacie udział wzięli:

Jakub Kwaśny SLD

Sławomir Gąsiorowski Ruch Palikota

Stanisław Gaworczyk PJN

Jadwiga Kusior PO

Andrzej Kosiniak-Kamysz PSL

Ponadto w spotkaniu udział wzięło wielu przedstawilicieli komitetów wyborczych jak i lokalnych oraz ogólnopolskich. Wśród nich byli:

Tadeusz Kwiatkowski  starosta dąbrowski PSL

Robert Pantera  wicestarosta dąbrowski  PPPD

Jacek Pilch rzecznik sztabu PJN

Maria Przybyło SLD

Tomasz Początek SLD

Maria Gdowska PSL

Marek Minorczyk PO

Arkadiusz Jędryka PJN

Paweł Augustyn PJN

Krzysztof Kaczmarski „Niezależni”

Stanisław Kusior  burmistrz Żabna

Oraz wielu innych m.in. członkowie rady powiatu, rad gmin, młodzieżowych rad, społeczników oraz wielu innych zainteresowanych życiem społecznym i politycznym. Niestety zabrakło przedstawiciela Prawa i Sprawiedliwości z powiśla  - Roberta Kądzielawy – który przesłał nieprawdziwy w swej treści list który zostanie opublikowany na naszej stronie internetowej. Serdecznie wszystkim jeszcze raz dziękujemy a szczególnie Panu Pawłowi Chojnowskiemy dyr. DDK za nieodpłatne wynajęcie  sali w której odbyła się debata. Już niedługo obszerniejsza relacja oraz fotorelacja ze spotkania.   

Zmieniony ( 26.09.2011. )
 
Zapraszamy!
Autor: Marek & Tomek   
17.09.2011.
   

26 września o godzinie 18:00, w dąbrowskim kinie, stowarzyszenie „Wiedzieć Więcej” we współpracy z Dąbrowskim Domem Kultury organizuje debatę przedwyborcza, na którą zaproszeni są reprezentanci wszystkich komitetów wyborczych z okręgu tarnowskiego. Spotkanie ma charakter otwarty i kierowane jest do wszystkich zainteresowanych mieszkańców regionu.

 

Zaproszenia kierujemy do wszystkich kandydatów na parlamentarzystów z Powiśla. Debata będzie mieć formę rundy pytań, na które odpowiadać będą przedstawiciele każdego z komitetów wyborczych biorących udział w spotkaniu. Na koniec przewidziane są prawybory wśród wszystkich przybyłych widzów.


Mamy przyjemność serdecznie zaprosić państwa do udziału w spotkaniu.
 

Już wkrótce więcej informacji.

 

 
 
Zmieniony ( 27.09.2011. )
 
Konkursy które polecamy
Autor: Marek   
08.09.2011.
Witam serdecznie!
Ponieżej znajduję sie link do strony, gdzie można znaleźć informacje na temat olimpiady  pn "Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym" oraz "Młodzież jakiej nie znacie". Jako stowarzyszenie obywatelskie polecamy te incjatywy organizowane przez Komitet Główny Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym oraz KUL.
Zapraszamy.

Zmieniony ( 09.09.2011. )
 
Słowo o Małopolskim Programie Edukacji Patriotycznej i Obywatelskiej
Autor: Kuratorium - Kraków   
08.09.2011.
Słowo o Małopolskim Programie Edukacji Patriotycznej i Obywatelskiej

 
 

Szanowni Państwo,

Kieruję do Państwa Małopolski Program Edukacji Patriotycznej i Obywatelskiej. Jestem przekonany, że w bieżącym roku szkolnym - podobnie jak w latach ubiegłych – będziecie Państwo przygotowywać uczniów do świadomego, aktywnego i odpowiedzialnego uczestnictwa w życiu społecznym.

Naszym wspólnym celem jest zaangażowanie uczniów w działania wzmacniające poczucie tożsamości narodowej i w życie społeczności lokalnej oraz autentyczne otwarcie się na inne społeczności i kultury. Stwarzajmy uczniom możliwość poznawania i odkrywania historii.

Uczmy dzieci i młodzież prawdziwej miłości do kraju, by kiedyś słowo Polak i Ojczyzna wypowiadali z dumą. By dla nich – jak mówił Jan Gralewski podczas Sejmu Nauczycielskiego w 1919 r.- Ojczyzna była wspomnieniem dziecięcych lat, domu rodzicielskiego, wichrami na szczytach górskich Tatr, poszumem fal morskich bijących o brzeg Bałtyku, dźwiękami sygnaturki w  wiejskim kościółku, gwarem rozbawionej dziatwy szkolnej, ciszą w pracowni uczonego, zamieszaniem na jarmarku, wzlotem ducha i wyobraźnią artysty, bohaterstwem żołnierza – powstańca, swoistą barwą powietrza, pieśnią ludu weselna i żałobną, swoistym smutkiem i radością, swoistą tęsknotą i oczekiwaniem (...)

Zmieniony ( 08.09.2011. )
Czytaj całość
 
List od Zbigniewa Ziobry
Autor: Marek   
12.07.2011.
Zmieniony ( 12.07.2011. )
Czytaj całość
 
W obronie i ku wyjaśnieniu
Autor: Marek   
01.07.2011.

Związku z zwiększonym zainteresowaniem naszą organizacją, oraz wieloma niejasnościami które wynikły chcieliśmy zapewnić iż stowarzyszenie jest organizacją niezależną od żadnej partii lub ugrupowania politycznego. Wielu osobom wydawało się - nie wiemy na jakiej podstawie - iż możemy być zaangażowani w życie polityczne którejś z partii - osoba wypowiadająca takie słowa mija się z prawdą i rozpowszechnia nieprawdziwe informacje. Jednak nie można powiedzieć że nasza organizacja nie zajmuję się w sprawami politycznymi. Jesteśmy i będziemy uczestniczyć w życiu społecznym. Istotą naszego stowarzyszenia, co jednocześnie mamy zapisane w regulaminie i statucie jest: "szerzenie i rozpowszechnianie uczestniczącego typy kultury politycznej". Jako organizacja chcemy wskazać na różnorodność sceny politycznej. Skupiamy i chcemy skupiać ludzi o różnych poglądach politycznych, wiele razy wśród członków widoczne są różnice poglądów - przez co wiele razy dyskutujemy i wymieniamy się spostrzeżeniami - mam nadzieję iż kiedy państwo do nas dołączą to przekonają się i zrozumieją istotę i głębie inicjatywy.

Zmieniony ( 01.07.2011. )
 
Polska Prezydencja
Autor: Marek   
01.07.2011.
Serdecznie wszystkich witam. Nadchodzi ważny dla naszej historii okres. Od 1 lipca do 31 grudnia 2011 roku Polska przewodniczy w Unii Europejskiej. Związku z tym wydarzeniem w całym kraju podejmowane są różne inicjatywy które mają na celu popularyzację wiedzy o Europie a w szczególności o roli prezydencji w kształtowaniu się najnowszej historii krajów Europy. Nasze stowarzyszenie również w pewien sposób chce pomóc w propagowaniu zagadnień związanych z wspólnotą...
LOGO
Wielkie odliczanie przed Pałacem Prezydenckim. Zdjęcia z przejęcia przez Polskę Prezydencji (KPRM)
Zmieniony ( 02.07.2011. )
Czytaj całość
 
Wyniki konkursu wiedzy o UE
Autor: Marek   
24.06.2011.
Wyniki konkursu wiedzy o Unii Europejskiej

15 czerwca 2011 roku w szkołach ponadgimnazjalnych i gimnazjach w powiecie dąbrowskim, uczniowie zmagali się z pytaniami zawartymi w treści konkursu o UE organizowanego przez Stowarzyszenie „Wiedzieć Więcej” pod honorowym patronatem europosła Zbigniewa Ziobry. Pytania były z poziomu matury z WOSu, jednak dużej części gimnazjalistów udało się zakwalifikować do drugiego etapu. Jesteśmy przekonani iż kolejny etap również przyniesie wiele emocji.

LOGO
Zmagania w LO nr 1
Zmieniony ( 01.07.2011. )
Czytaj całość
 
„Czy różnice ideologiczne dotyczą wizji i misji samorządu terytorialnego?” – debata Kwaśny vs Sak
Autor: Marek   
30.05.2011.

Spotkanie młodych z samorządem

Inauguracja działalności stowarzyszenia

                9 czerwca 2011 roku odbyła się inauguracja działalności naszej organizacji. Wydarzenie połączone to było ze spotkaniem młodzieży z samorządem. O godzinie 1100 rozpoczęło się wystąpieniem Pani Dyrektor dr Marty Chrabąszcz, która przywitała zgromadzonych gości, wśród których byli: Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Pan Stanisław Początek, Radny Miasta Tarnowa Pan Jakub Kwaśny, Radny sejmiku województwa małopolskiego Pan Piotr Sak oraz Pani Mariola Smolarz naczelnik ds. oświaty w starostwie powiatowym. Pierwszym punktem spotkania była sesja Młodzieżowej Rady Miasta w Dąbrowie Tarnowskiej którą poprowadziła Agata Kogut. Następnie Jakub Kwaśny – wykładowca akademicki na UE w Krakowie - wygłosił wykład nt: „Samorząd terytorialny, na co obywatelom jeszcze jedna władza?”. 

 

Zmieniony ( 13.07.2011. )
Czytaj całość
 
Plakat reklamujący nasze stowarzyszenie
Autor: Marek   
23.05.2011.
By Tomasz Kowal
  
Zmieniony ( 23.05.2011. )
 
Dołącz do Stowarzyszenia "Wiedzieć Więcej"
Redaktor: Administrator   
15.05.2011.
Od dziś w zakładce Pliki/Pobierz można pobrać deklarację członkowską. Łatwo prosto możesz to dokonać. Naprawdę warto. Deklarację członkowska nadesłac można na adres mail:
 
a) stowarzyszenieww@gmail.com
 
lub pocztą tradycjną na adres:
 
b) ZSP nr 1 Dąbrowa Tarnowska
     ul. J. Piłsudskiego 44
     33-200 Dąbrowa Tarnowska
 
Kiedy będziesz wysyłał poczta elekroniczną podpis pod deklaracją złożysz podczas spotkania członków. Sedrecznie zaczęcamy!!
Zmieniony ( 15.05.2011. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 31 - 43 z 43

Znane osoby o WW - Migawki

"Pomysł który zrodził się w Dąbrowie Tarnowskiej jest ewenementem. Stworzenie młodzieżowego stowarzyszenia które zajmuje się pogłębianiem wiedzy i świadomości obywatelskiej, jest niewątpliwie nowością. Dotychczas nie miałem sposobności spotkać się z tego typu pomysłem i inicjatywą młodych, tym bardziej, iż projekt jest realizowany rzetelnie, sumiennie i naprawdę może się podobać. Wierzę że w innym miejscowościach powstawać będą podobne inicjatywy. "

 

Piotr Sak

Radny Sejmiku woj. małopolskiego

 

Krótko o nas

Minęło już ponad 20 lat od momentu odzyskania przez Polskę pełnej suwerenności. Przez te lata w naszym kraju zaszło wiele zmian, są to w większości zmiany na lepsze. Poszerzyła się wiedza i świadomość obywatelska Polaków, którzy wychodzili z cienia i szarości komunizmu. Wolność słowa i wypowiedzi pozwala na wyrażanie swoich opinii, przekazywania wiedzy innym i działania na rzecz społeczeństwa, nie tylko urzędowo i pod przymusem ale przede wszystkim poprzez stowarzyszanie się w różnych formach organizacji obywatelskiej. Wielu z nas odczuwa potrzebę służby publicznej. Wśród nich jesteśmy my. Młodzież z Liceum z Dąbrowy Tarnowskiej. Chcemy poszerzać swoją wiedzę dotyczącą życia społecznego, ale także naszym celem jest aby wiedza ta dostępna była dla wszystkich zainteresowanych dlatego też powołaliśmy Stowarzyszenie „Wiedzieć Więcej”, jako przedsięwzięcie obywatelskie do którego przyłączenia zachęcamy.

Wiedzieć Więcej Facebook

">